Depilacja Laserowa Gdynia – Pozbądź Się Zbędnych Włosków Raz Na Zawsze

Golenie niechcianego owłosienia do końca życia wydaje się bardzo czasochłonnym, a jednocześnie mało opłacalnym zajęciem. Dział medycyny estetycznej proponuje lepsze rozwiązanie. To depilacja laserowa. Czy wskazany zabieg jest bezpieczny i czy charakteryzuje się faktyczną skutecznością? W artykule poznasz również kilka praktycznych wskazówek związanych z usuwaniem zbędnych włosów.

Dlaczego depilacja laserowa jest skuteczna?

depilacjaDepilacja laserowa obejmuje z reguły całe ciało lub tylko poszczególne partie. Standardowo można wydepilować twarz, okolice intymne, pachy, łydki, brzuch, plecy, klatkę piersiową kark, a nawet pośladki. Depilacja laserowa to rozwiązanie polecane kobietom i mężczyznom (duża uniwersalność). Na początku nie musisz zatem podejmować decyzji o depilacji laserowej wszystkich części ciała, ale tylko konkretnego regionu. To pozwoli przetestować technologię gabinetu medycyny estetycznej. Im lepszy laser, tym mniej serii niezbędnych do usunięcia owłosienia. Depilacja laserowa jest docelowo bardzo bezpiecznym zabiegiem, ponieważ wiązka lasera wnika tylko delikatnie do skóry (kilka mm). Nie powoduje zaburzenia podstawowych funkcji organizmu, ani poważnych skutków ubocznych. W depilacji laserowej chodzi przede wszystkim o trwałe uszkodzenie mieszka włosowego. Ze względu na różny poziom odrostu włosów depilację laserową zaleca się powtórzyć minimum kilka razy. W gabinetach medycyny estetycznej stosuje się przez to zasadę cen promocyjnych przy wykupieniu całego pakietu zabiegowego (5 – 6 serii na początek).

Co zwiększa bezpieczeństwo depilacji laserowej?

Laserowe usuwanie owłosienia wymaga przygotowania. Nowoczesne lasery posiadają system indywidualnego dopasowania do pacjenta. W takim systemie chodzi o monitorowanie poziomu melaniny. Dzięki dobremu dopasowaniu wiązki do poziomu melaniny mieszek włosowy znika szybciej, a depilacja wyróżnia się wtedy bardzo dużym bezpieczeństwem. Przy niektórych schorzeniach endokrynologicznych depilacja laserowa jest wręcz obowiązkowa, ponieważ pozwala wrócić do normalnego życia. Nadmierne owłosienie to nie tylko problem typowo estetyczny, ale wpływający na wiele stref codzienności. Aktualnie bardzo wrażliwa skóra nie jest przeciwwskazaniem do zabiegu depilacji laserowej. W takim wypadku laser powinien schładzać ciało pacjenta. Jeżeli technologia nie posiada wbudowanego modułu chłodzenia wtedy dochodzi do dużego dyskomfortu uniemożliwiającego często dokończenie terapii.

Depilacja laserowa Gdynia – DepilacjaVectus
ul. Powstania Styczniowego 22/2cc, 81-519 Gdynia
Telefon: 58 506 65 99
https://depilacjavectus.pl/depilacja-laserowa-gdynia/

Wskazówki przed wyborem depilacji laserowej:

  • nie idź do salonu medycyny estetycznej ze świeżą opalenizną (ryzyko przebarwień),
  • skorzystaj z bezpłatnych konsultacji dermatologicznych na początek,
  • uwzględnij laser z systemem chłodzenia, dzięki temu nie odczujesz dyskomfortu,
  • oceń potencjał konkretnej technologii w galerii metamorfoz,
  • nie wykonuj peelingów, nawet najprostszych przed zabiegiem depilacji laserowej,
  • poproś o testową wiązkę na początek, aby ocenić poziom dyskomfortu.

Nie dowiedziałeś się wszystkiego z naszego artykułu? Zajrzyj – https://www.rmf.fm/magazyn/news,17482,czy-depilacja-laserowa-jest-skuteczna.html

Kto skorzysta na depilacji laserowej najbardziej?

Z reguły osoby o bardzo ciemnych włosach pozbywają się owłosienia szybciej od pacjentów z bardzo jasną karnacją. Nowoczesne lasery minimalizują wskazaną różnicę. Przed depilacją absolutnie unikaj opalania, bo narazisz się na trudne do wyeliminowania przebarwienia. Dobry gabinet medycyny estetycznej gwarantuje bezpłatne konsultacje dermatologiczne. To pozwala na uniknięcie skutków ubocznych depilacji laserowej.

Na zakończenie

Laserowe usuwanie owłosienia jest tańsze niż golenie przez cały czas. To również zabieg bezpieczny, oczywiście przy wyborze nowoczesnych technologii.

Oceń proszę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 + 5 =