Pielęgnacja ciała – poznaj jej tajemnice

Pielęgnacja ciała to przede wszystkim dbanie o piękny wygląd skóry twarzy i ciała. Do tego procesu wykorzystuje się różnego rodzaju kosmetyki, przeznaczone do danej części ciała oraz rodzaju cery. Są to różnego rodzaju balsamy, kremy, maseczki, peelingi. Tego rodzaju zabiegi można przeprowadzać samodzielnie w warunkach domowych.


Można również skorzystać ze specjalistycznych zabiegów oferowanych przez gabinety medycyny estetycznej. Należą do nich między innymi:

Icoone

Jest to zabieg polegający na masażu ciała lub twarzy za pomocą specjalnych rolek pod ciśnieniem. Wykonuje się go w przypadkach takich jak:

  • redukcja cellulitu
  • usuwanie zbędnej tkanki tłuszczowej
  • modelowanie sylwetki
  • redukowanie zmarszczek
  • walka z procesem starzenia się skóry.

Jest to zabieg, który polecany jest także osobą wiotką skórę, problemy z mikro krążeniem, obrzęki limfatyczne, blizny pooperacyjne. Jest to skuteczny i bezpieczny zabieg, który polecany jest  każdemu z problemami skórnymi. Pierwsze zauważalne efekty można dostrzec już po pierwszym przeprowadzonym zabiegu.

Ultraformer

Jest to nowoczesny, innowacyjny zabieg, który pozwala na lifting skóry twarzy i ciała bez konieczności korzystania z operacji plastycznych. Jest to bezinwazyjny, bezpieczny i skuteczny zabieg bez konieczności stosowania skalpela. Daje ogromne rezultaty i widoczne efekty już po pierwszym zabiegu. Można wykonywać go niezależnie od pory roku. Wykonywany jest na skórze za pomocą fal ultradźwiękowych. Obkurcza tkanki, pobudza do produkcji nowych włókien kolagenu. Po zabiegu skóra jest jędrna, gęstsza, elastyczna. Stosuje się ją u osób, które chcą zredukować tak zwany drugi podbródek, chcą wykonać lifting na dowolnej partii ciała czy twarzy, chcą pozbyć się nadmiaru skóry po szybkiej utracie masy ciała, chcą zredukować zmarszczki, pozbyć się wiotkiej, obwisłej skóry.

Venus Legacy

Jest to zabieg polecany przede wszystkim osobom, które chcą zredukować cellulit, pozbyć się wiotkiej, obwisłej skóry, pozbyć się nadmiaru nagromadzonej tkanki tłuszczowej, wymodelować sylwetkę. Jest to skuteczny, bezinwazyjny bezpieczny zabieg. Zabieg wykonywany jest, dzięki połączeniu ze sobą nowoczesnych technologii takich jak: Multipolarna Fala Radiowa, Impulsowe Pole Magnetyczne, technologia VariPulse oraz Real Time Thermal Feedback.

Pollogen Legend – Surgen i Maximus

Są to zabiegi przeznaczone dla osób o wiotkiej skórze, które chcą wymodelować sylwetkę, zredukować zmarszczki, zredukować drugi podbródek, pozbyć się cellulitu, pozbyć się nadmiary tkanki tłuszczowej, pozbyć się rozstępów. Są to bezpieczne metody, skuteczne, dające duże rezultaty w walce z problemami skóry ciała i twarzy.

Endermologia Cellu M6 Integral

Jest to rodzaj zabiegu polecany osobom z nadwagą, otyłością, nadmiarem tkanki tłuszczowej, o wiotkiej skórze, które chcą wymodelować sylwetkę, pozbyć się cellulitu, rozstępów. Jest to masaż, który wykonywany jest za pomocą specjalnej głowicy, wyposażonej w dwie rolki, które w sposób mechaniczny ugniatają fałdy skórne.

Karboksyterapia

Jest to zabieg polegający na wstrzyknięciu podskórnie i śródskórnie leczniczego dwutlenku węgla. Jest bezpieczny skuteczny, pozwala na walkę z cellulitem, rozstępami, ujędrnia skórę, redukuje tkankę tłuszczową,sprawia, że staje się elastyczna.

Dermapen / Mezopen

To urządzenia do mikrouwłókniania skóry, polega na wprowadzeniu w głąb skóry substancji czynnych. Regeneruje skórę, rozjaśnia ją, zapobiega wypadaniu włosów.
Palomar Emerge jest to zabieg laserem frakcyjnym, który wnika w głąb skóry za pomocą wiązki światła. Regeneruje skórę, produkuje włókna kolagenu i elastyny. Skóra staje się gęstsza, jędrniejsza, gładsza zdrowsza.

Mezoterapia igłowa

Jest to zabieg redukujący zmarszczki oraz inne oznaki niedoskonałości skóry. Zabieg polega na wprowadzeniu w głąb skóry substancji aktywnych, które ją przebudowują, ujędrniają, uelastyczniają, produkują włókna kolagenu i elastyny.

Depilacja laserem Vectus

Jest to najskuteczniejsza metoda na pozbycie się owłosienia z różnych części ciała, w skuteczny, bezpieczny i długotrwały sposób. Jest to najczęściej wykonywany zabieg, za pomocą lasera, który pozwala aby nasza skóra była piękna, zadbana, gładka, bez zbędnego owłosienia.

Depilacja woskiem

Jest to inna metoda na walkę z uciążliwym owłosieniem. Polega na usuwaniu owłosienia za pomocą wosku z różnych części ciała. Nie jest jednak tak skuteczna jak depilacja laserowa. Zabieg należy powtarzać. Nie jest to metoda dla osób o słabej odporności na ból.
Zabiegi na ciało są różne. Można wykonywać je samodzielnie w zaciszy własnego domu. Można także korzystać z zabiegów oferowanych przez gabinety medycyny estetycznej. Są na pewno skuteczniejsze, długotrwałe i dają lepsze rezultaty i widoczne efekty już po pierwszym zabiegu.

Nie masz pojęcia na który z zabiegów się zdecydować? Może pomogą ci w tym konsultacje z ekspertem? Już dzisiaj umów się na darmowe konsultacje w Clinica Cosmetologica.

 

Pielęgnacja ciała – poznaj jej tajemnice
5 (100%) 34 kliki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

22 − 18 =