Depilacja laserowa od A do Z

Jeśli zastanawiasz się nad tym aby przeprowadzić na swoim ciele depilację laserową, to powinieneś zapoznać się z treścią niniejszego artykułu. Depilacja laserowa to zabieg, w trakcie którego następuje usuwanie włosów laserem. Wiązka lasera jest wpuszczana na skórę, następnie, gdy spotyka się ona z zawartą w skórze oraz w mieszkach włosowych melaniną następuje drobny wybuch, w wyniku którego następuje trwała depilacja, czyli efekt gładkiej skóry na długie lata. Przebieg zabiegu wygląda w sposób następujący:

 • najpierw należy wypełnić prostą ankietę, w której pacjent podaje informacje na temat swojego zdrowia i przebytych chorób;
 • następnie zostaje przeprowadzona próba laserowa, której ma na celu wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do depilacji laserowej;
 • jeśli nie zostały wykryte żadne przeszkody do przeprowadzenia depilacji, można przejść do zabiegu jakim jest usuwanie owłosienia laserem.

Depilacja laserowa, ile zabiegów należy przeprowadzić dla trwałego efektu gładkiej skóry?

Depilacja laserowa w Gdyni, efekty (również opisane tutaj: http://vectusgdynia.pl/mezczyzni/), które będą satysfakcjonujące dla pacjenta można uzyskać tylko, gdy zdecyduje się on na kilka sesji. Depilacja laserowa nie jest zabiegiem jednorazowym, ponieważ włosy, które znajdują się w początkowej fazie wzrostu są obojętne na działanie lasera. Trzeba pozwolić im wyrosnąć i dopiero wtedy działać laserem. Zabieg należy powtarzać przez około pół roku w odstępach trwających miesiąc czasu. Po upływie jednego roku powinno się wykonać zabieg przypominający, aby utrwalić efekty i cieszyć się nimi nawet przez okres pięciu lat.

Więcej na temat zabiegu jakim jest depilacja laserowa. Jak się przygotować?

Przed przystąpieniem do zabiegu należy spełnić kilka prostych reguł dotyczących dbania o swoją skórę przez zdecydowaniem się na zabieg jaki stanowi depilacja laserowa. Skutki uboczne, ani żadne oparzenia po depilacji laserowej nie będą miały miejsca jeśli pacjent będzie stosował się do zaleceń lekarskich. Wśród nich najważniejszymi są:

 • zaprzestanie stosowania niektórych leków (m.in. takich od działaniu światłouczulającym, antydepresantów) na co najmniej miesiąc przed zabiegiem;
 • kilka tygodni przed wykonaniem zabiegu należy potrzymać się od opalania skóry;
 • kilka tygodni przed wykonaniem depilacji laserowej należy nie używać samoopalaczy;
 • kurację doustną retinoidami należy przerwać na pół roku przed planowaną wizytą w gabinecie kosmetycznym.

Wszystko co powinno się wiedzieć na temat zabiegu jaki stanowi depilacja laserowa. Przeciwwskazania do jej przeprowadzenia to między innymi:

 • nieprzerwana kuracja lekami światłouczulającymi, przeciwdepresyjnymi oraz retinoidami;
 • świeża opalenizna;
 • ciąża;
 • okres laktacji;
 • infekcje i podrażnienia skóry;
 • grzybice.

Depilacja laserowa, a ciąża. Czy to dobry pomysł by w tym czasie przechodzić zabieg?

Tak jak zostało wspomniane powyżej, depilacja laserowa w ciąży jest jednym z przeciwwskazań do jej przeprowadzenia. Nie ma jednoznacznych badań potwierdzających, że jest ona bezpieczna dla pań w tym okresie.

Czy depilacja laserowa boli? Jak dbać o skórę po zabiegu?

Depilacja laserowa, opinie na jej temat są tak bardzo pozytywne między innymi ze względu na fakt, że jest ona zabiegiem bezbolesnym. Szafirowa głowica lasera Vectus, którym przeprowadzany jest zabieg ma za zadanie chłodzić depilowane miejsce, co w konsekwencji ma działania przeciwbólowe.

Po zabiegu skóra wymaga dużego zaangażowania w dbanie o nią. Należy:

 • unikać kąpieli w basenie;
 • unikać wizyt w saunie;
 • powinno się powstrzymać od gorących kąpieli;
 • warto nawilżać skórę dobrymi kremami, w których składzie nie ma alkoholu lub spirytusu;
 • należy przykładać dużą wagę do nawadniania organizmu.

Sprawy finansowe jeśli chodzi o zabieg jakim jest laserowa depilacja. Cena usunięcia włosów laserem.

Zapewne zastanawiają Cię koszta związane z przeprowadzeniem zabiegu, który stanowi depilacja laserowa. Cena uzależniona jest zawsze od partii ciała, na jakiej ma być on przeprowadzony. Depilacja laserowa, koszt waha się w widełkach od 100 do 1000 zł. Wąsik jest najtańszy i można go usunąć już za kwotę od 100 do 200 zł. Nogi to wydatek rzędu 300 do nawet 500 zł, a okolice bikini oscylują pomiędzy 400, a 700 zł.

Więcej informacji na stronie Clinica Cosmetologica Gdynia

Depilacja laserowa od A do Z
5 (100%) 1 kliki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6 + 2 =