Depilacja laserowa – jak przygotować się do zabiegu i czego można się po nim spodziewać?

Depilacja laserowa niezależnie od tego czy dotyczy rąk, nóg czy brzucha, jest bezpieczna i skuteczna. Depilacja laserowa bikini to rozwiązanie dla pań, które marzą o swobodzie podczas wakacji i plażowania. Depilacja laserowa klatki piersiowej wybierana jest z kolei najczęściej przez mężczyzn. Indywidualne preferencje można realizować dzięki postępom technologicznym i medycznym jednocześnie. Czy każdy może zdecydować się na metodę jaką jest depilacja laserowa? Przeciwwskazania wykluczają kilka przypadków, dlatego przeczytaj i sprawdź czy nie jesteś wśród nich.

Który laser wybrać z uwagi na posiadane cechy, LightSheer czy Vectus?
Cecha Light Sheer Vectus
Czytnik melaniny Skintel Nie posiada Posiada
Zastosowana technologia Photon Recycling Nie posiada Posiada
Optymalnie rozłożone diody Nie posiada Posiada

DEPILACJA LASEROWA – OGRANICZENIA

Depilacja laserowa nie jest propozycją dla kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią. Z zabiegu nie powinny też korzystać:

  • chorzy na łuszczycę.
  • chorzy na nowotwory.
  • osoby zarażone bakteriami, wirusami lub grzybicą.
  • osoby z dużymi predyspozycjami na wystąpienie alergii.
  • osoby z dużą ilością blizn.
  • chorzy w trakcie antybiotykoterapii.
  • chorzy na bielactwo.

Depilacja laserowa wymaga osobistej konsultacji z lekarzem, który najlepiej określi stan naszego organizmu i zakwalifikuje do skorzystania z tego sposobu.

DEPILACJA LASEROWA – PRZYGOTOWANIA

Depilacja laserowa laserem Vectus.
Depilacja laserowa nie jest zabiegiem, na który idzie się z marszu. Wymaga ona wcześniejszego przygotowania, które zaczyna się już w okresie ok. miesiąca przed planowanym, laserowym usunięciem owłosienia. W tym czasie trzeba zrezygnować z golenia metodami innymi niż użycie jednorazowej maszynki (np. wosk, plastry, depilator elektryczny). Jeśli przyjmujemy leki fotoalergiczne lub fototoksyczne, odkładamy je z tygodniowym wyprzedzeniem. Podobnie robimy z herbatkami ziołowymi – np. z dziurawca. W dzień poprzedzający zabieg koniecznie pamiętajmy o ponownym usunięciu włosów za pomocą maszynki.

Depilacja laserowa Gdynia – Zapomnij o goleniu i depilacji raz na zawsze!

WRASTAJĄCE WŁOSKI I INNE WSKAZANIA DO DEPILACJI LASEROWEJ

Wszelkie niepożądane zmiany skórne pojawiające się wskutek tradycyjnego golenia są wskazaniem do użycia lasera – np. wrastające włoski. Kiedy używamy maszynki lub elektrycznych depilatorów, podrażniamy naskórek. Staje się on szorstki, suchy, gruby, a nowe włosy nie przedostają się przez skórę. Zakręcają się i uwidaczniają w postaci czarnych kółeczek. Żeby zapobiec takim sytuacjom, wskazana jest laserowa depilacja. Będzie też najlepsza dla osób, którym dokucza zapalenie mieszków włosowych. Jego objawami są bóle, czerwone krosty, ropne grudki i swędzenie lub pieczenie. To schorzenie wynikające z infekcji bakteryjnej.

CZY DEPILACJA LASEROWA BOLI? CZY UŻYWA SIĘ ZNIECZULENIA?

Znając już wskazania, przeciwwskazania i zasady przygotowań, trzeba rozważyć kwestię tego czy depilacja laserowa boli. Każde miejsce ma swoją wrażliwość – inne odczucia daje depilacja laserowa pach, a inne bikini. Im bardziej delikatny obszar, tym większe prawdopodobieństwo, że nastąpi dyskomfort. Specjaliści i doświadczeni pacjenci nie utożsamiają go jednak z bólem, dlatego nie ma znieczulenia. Zabieg twa od ok. 5 do 30 minut.

DEPILACJA LASEROWA – OPINIE NA TEMAT PIELĘGNACJI PO ZABIEGU

Skuteczna depilacja laserowa.
Opinie o zabiegu depilacji laserowej są pozytywne nawet w przypadku szczególnych wyrzeczeń,które trzeba zastosować po opuszczeniu gabinetu. Pacjenci są bardzo zadowoleni, ponieważ już po pierwszej dawce lasera widoczne jest znaczące wygładzenie skóry. Dla najlepszych efektów trzeba jednak wykonać całą serię – od 4 do 6 zabiegów. Nie są one uciążliwe, ale oddzielone kilkutygodniowymi odstępami. U niektórych osób może to być nawet 10 tygodni. Trwałe usunięcie owłosienia przekłada się na lepsze samopoczucie i wzrost pewności siebie.

„Pacjenci wracają do nas chętnie, chwaląc rezultaty i odczuwanie zmian.”mówi Karolina Raszeja, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

LASER DO DEPILACJI VECTUS – DLACZEGO JEST SKUTECZNY?

Wybierany przez pacjentów na całym świecie laser do depilacji Vectus, zawdzięcza swoją skuteczność wysokiej technologii. Składa się ona z trzech rozwiązań:

  • Czytnika Skintel – dzięki niemu każdy pacjent może mieć indywidualnie zmierzony poziom melaniny. Potem procesor dobiera odpowiednie parametry.
  • Advanced Contact Cooling – technologia, która pomoże chłodzić ciało i kontrolować temperaturę przez cały czas.
  • Photon Recycling – wiązki światła odbijane od skóry mogą być wykorzystane na nowo.

Po zabiegu zaleca się unikanie słońca, solarium, sauny, pływalni oraz siłowni. Konieczne jest również wybranie dobrych, intensywnie nawilżających kosmetyków lub balsamów do ciała. Dobry produkt to ten, który unika chemicznych składników, a stawia na wyciągi roślinne, kwasy i substancje pochodzące z natury. Wymienione wskazówki powinno się stosować przez minimum kilka dni po depilacji laserowej.

Depilacja laserowa – jak przygotować się do zabiegu i czego można się po nim spodziewać?
5 (100%) 5 kliki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

86 + = 95