Depilacja laserowa – co trzeba na jej temat wiedzieć?

Dzisiaj depilacja to podstawa już nie tylko w przypadku kobiet, ale i mężczyzn. Do dyspozycji są zarówno klasyczne metody depilacji, jak i depilacja laserowa, która z roku na rok staje się coraz bardziej popularna. Co trzeba o niej wiedzieć?

Zanim pojawiła się depilacja laserowa, do usuwania włosów wykorzystywano elektrolizę i termolizę. Były to jednak metody bolesne, a przy tym nie dawały długotrwałych efektów. Laserowa depilacja jest o wiele skuteczniejsza. Polega bowiem na trwałym uszkodzeniu macierzy włosa, dzięki temu ten już nie odrasta.

Nie wszystkie lasery są jednak takie same. Różna jest również ich skuteczność. Każdy ma swoją długość fal, czas trwania impulsu czy średnicę promieniowania. W Polsce popularna jest przede wszystkim depilacja technologią IPL. Nieco rzadziej wykorzystywany jest laser diodowy. Niestety depilacja laserowa nie jest dla każdego. Istnieje szereg przeciwwskazań do przeprowadzania takiego zabiegu. Zalicza się do nich m.in. ciążę, okres karmienia piersią, łuszczycę, bielactwo, alergie, nowotwory, opryszczkę, cukrzycę. Nie wszyscy wiedzą, że przed zabiegiem nie wolno się opalać, również na solarium.

Depilacja laserowa nie jest wskazana także u osób zażywających leki światłouczulające, antybiotyki czy sterydy. Nie wolno jej wykonywać w przypadku osób stosujących kremy z retinolem i pijących zioła takie jak nagietek czy dziurawiec. Odstawić je należy co najmniej na kilka tygodni przed planowanym zabiegiem. W razie wątpliwości z radą posłuży w tej sytuacji lekarz.

Oceń proszę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

75 − 70 =